Kategoria B

Szukasz ośrodka który pozwoli Ci jak najszybciej zostać dobrym kierowcą i z powodzeniem zdać egzamin na prawo jazdy? Dobrze trafiłeś! ;)

Kurs prawa jazdy kategorii możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, natomiast do samego egzaminu możesz przystąpić miesiąc przed osiemnastką.
Kurs składa się z zajęć teoretycznych realizowanych w formie ćwiczeń i wykładów oraz zajęć praktycznych,
które są przeprowadzane na naszym placu manewrowym oraz w ruchu drogowym.

Podczas części teoretycznej instruktor przedstawią zasady ruchu drogowego z naciskiem na tematy które sprawiają najwięcej problemów podczas egzaminów państwowych oraz podstawy techniki i taktyki jazdy samochodem. Zajęcia praktyczne rozpoczynają się po ukończeniu szkolenia teoretycznego. Jazdy po mieście odbywają się między innymi po trasach egzaminacyjnych. Podczas praktyki ćwiczone są wszystkie zadania egzaminacyjne oraz sytuacje w których kandydaci na kierowców jak i sami kierowcy popełniają najwięcej błędów.  Godziny jazd staramy się w miarę możliwości dopasować do dyspozycji naszych kursantów. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym teoretycznym i praktycznym przeprowadzonym na identycznych zasadach jak egzamin państwowy.

Jako nieliczni posiadamy własny samochód egzaminacyjny FIAT 500 wyposażony w certyfikowany system rejestrujący spełniający wymagania MORD.
Dlatego możesz uczyć się i zdawać egzamin państwowy tym samym pojazdem- sprytnym fiatem którego będziesz dobrze znać.

Obecnie wykorzystywany przez większość szkół oraz ośrodek egzaminacyjny samochód SUZUKI BALENO zbiera niepochlebne opinie wśród kursantów i instruktorów, ponieważ cechuje się bardzo słabą widocznością zarówno przez tylną jak i przednią szybę oraz jest jednym z najdłuższych samochodów w swojej klasie. Dlatego też podczas wykonywania zadań na placu manewrowym czy też parkowań na mieście nie jest wcale prosto.
Natomiast nasz Fiat jest najkrótszym samochodem spełniającym wymagania rozporządzenia ds. egzaminowania na rynku. Oprócz małych gabarytów, zwinności w ruchu miejskim oraz idealnej widoczności jest komfortowo wyposażony w m.in. 6 biegową skrzynie biegów, tryb sport, asystent ruszania na wzniesieniu, szklany dach.
Posiada wszystkie stosowane obecnie systemy bezpieczeństwa chroniące kierowcę oraz zwiększające komfort jazdy.
Aby rozpocząć kurs potrzebujesz numer Profilu kandydata na kierowcę (PKK) utworzony przez wydział komunikacji w Twojej miejscowości.
Sprawdź kiedy odbywa się najbliższy kurs w Twoim mieście.
Zapraszamy do niezobowiązującego zapisu online skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy wszystkie szczegóły.